МЕЛЬНИКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ
П`ятниця, 29.03.2024, 01:40
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

 

Інформація

про виконання Програми

щодо реалізації засад державної антикорупційної

 політики в України

(Антикорупційна стратегія) на 2016/2017 роки

у Мельниківській ЗОШ І-ІІІ ст. за ІІІ квартал 2017 року.

 

На виконання затверджених завдань і заходів  Програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні у школі продовжує проводитись відповідна робота:

- з метою підвищення ефективності системи запобігання і протидії корупції та недопущення корупційних проявів в системі освіти на нараді при директору 05.05.2017 р було обговорено питання щодо стану роботи зі зверненнями громадян.

- на сайті школи продовжує працювати  рубрика «Протидія корупції», в якій   оприлюднена інформація про стан роботи з даного питання;

- створено належні умови у приміщені школи для особистого прийому громадян, затверджено графіки прийому;

- на сайті школи періодично оновлюється рубрика «Благодійний фонд школи», в якій оприлюднена інформація про надходження і використання благодійних коштів.

-  дана інформація висвітлена на дошці інформацій;

За підсумками ІІІ кварталу 2017 року порушень з боку працівників школи не виявлено.

Робота по виконанню районної Програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в України (Антикорупційна стратегія)  залишається на постійному контролі. 

 

Директор школи                                                           М.Г.Сиротенко


ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення районної ради

від 05 лютого 2016 року № 47- VII

(ІІІ сесія VІІ скликання)

 

 

Районна Програма

щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні

(Антикорупційна стратегія) на 2016 -2017 роки

 

 

Паспорт районної Програми щодо реалізації засад державної антикорупційної

політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2016 - 2017 роки

 

  1. Ініціатор розроблення районної Програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія)

на 2016 –2017 роки: Валківська районна державна адміністрація.

 

  1. Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми:

 

Програма розроблена відповідно до Закону України від 09 квітня 1999 року № 586-ХIV«Про місцеві державні адміністрації», Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації», Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1699-VII «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 –2017 роки», Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції».

 

  1. Розробник Програми: головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції апарату районної державної адміністрації.

 

  1. Співрозробники Програми: громадська рада при районній державній адміністрації, структурні підрозділи районної державної адміністрації.

 

  1. Відповідальний виконавець Програми: головний спеціліст з питань запобігання та виявлення корупції апарату районної державної адміністрації.

 

  1. Виконавці заходів Програми: апарат та структурні підрозділи районної державної адміністрації, районна рада, Валківський відділ Дергачівської місцевої прокуратури, Валківський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, старший уповноважений Дергачівського району Харківського управління Служби Безпеки України, громадські організації.

 

  1. Термін реалізації Програми: 2016 - 2017 роки.

 

  1. Фінансування заходів Програми: фінансування Програми планується здійснювати за рахунок районного бюджету, виходячи з його можливостей, та за рахунок інших джерел фінансування, не забороненних чиним законодавством України.

 

  1. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів Програми: 10 тис.грн, з них 2016 рік - 5 тис. грн; 2017 рік - 5 тис. грн.

 

 

 

 

 

З М І С Т

 

1.

Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована Програма

3

2.

Мета Програми

4

3.

Основні завдання Програми

4

4.

Шляхи і засоби розв'язання проблеми, обсяги та джерела фінансування,

 

строки та етапи виконання Програми

6

5.

Якісні показники виконання Програми

7

6.

Очікувані результати від реалізації Програми

8

7.

Координація та контроль за ходом виконання Програми

9

8.

Напрями діяльності та заходи Програми

9

 

 

1. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

 

Корупція в Україні поширює свій негативний вплив на всі сфери суспільного життя, все глибше укорінюючись у повсякденному житті як основний, швидкий та найбільш дієвий протиправний засіб вирішення питань і досягнення певних цілей. Масштаби поширення корупції загрожують національній безпеці України. Такий стан справ потребує негайного вжиття системних та послідовних заходів, що мають комплексний характер.

Необхідно зазначити, що багато питань, які стосуються запобігання та протидії корупції, потребують законодавчого врегулювання. Поряд із низкою вжитих заходів реформування вітчизняного антикорупційного законодавства є незавершеним, що є однією з причин неефективного реагування держави та суспільства на загрозу корупції, рівень якої зростав протягом останніх років.

В умовах соціально-економічних реформ, які наразі здійснюються в державі, пріоритетними напрямами антикорупційної політики мають стати виявлення причин та усунення умов, що сприяють або можуть сприяти виникненню корупції, а також запобігання спробам їх створити.

Аналіз досвіду боротьби з корупцією свідчить про те, що за сучасних умов прояви корупції стали тими чинниками, що створюють реальну загрозу національній безпеці та демократичному розвитку нашої країни, негативно впливають на всі сторони суспільного життя.

Проблема корупції в нашій державі відчувається дуже гостро, і вирішити її можливо лише реалізувавши комплекс антикорупційних заходів, які необхідно послідовно здійснювати в кожній із сфер суспільних відносин. Такий комплекс заходів повинен бути спрямований не лише на викорінення корупції як явища, а й запобігати умовам, що можуть сприяти її виникненню.

Серед основних факторів, що можуть сприяти виникненню корупції, насамперед є:

- недостатній рівень доброчесності окремих осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

  • недосконалість адміністративних процедур (їх відсутність або нечіткість);
  • наявність у органів державної влади та осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, широкого спектра дискреційних повноважень;
  • недотримання суб’єктами владних повноважень принципів прозорості та відкритості при здійсненні ними своїх функцій, а також відсутність вільного отримання фізичними та юридичними особами інформації у порядку, встановленому чинним законодавством України;
  • толерантність та відсутність критичного ставлення суспільства до проявів корупції;
  • сприйняття населеннм корупції як одного із засобів досягнення бажаного результату.

Поширення корупції, як у Харківській області так і у Валківському районі завдає значної шкоди всій системі управління та, у разі невжиття відповідних заходів, може привести до таких наслідків:

 

 

- погіршення авторитету місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування серед населення;

- затримки модернізації та розвитку економіки району, порушення принципу конкуренції;

  • зростання цін внаслідок включення хабара як обов’язкової складової до цінової формули на товари та послуги;
  • погіршення інвестиційної привабливості Валківського району;
  • дискредитації закону як універсального регулятора суспільних відносин та перетворення його у засіб задоволення приватних і корпоративних інтересів.
  • зв’язку із цим, розв’язання проблеми корупції є одним із пріоритетів для українського суспільства на сьогоднішньому етапі розвитку держави. Президентом України П.О. Порошенком боротьба з корупцією визначена як одна із стратегічних задач для правоохоронних органів та органів державної влади. У 2014 та 2015 роках вищими органами законодавчої та виконавчої влади багато зроблено у цьому напрямі. За цей період в Україні прийнято більше антикорупційних законів ніж за всю історію незалежної України. Особливої уваги заслуговують антикорупційні закони, прийняті Верховною Радою України 14 жовтня 2014 року, які передбачають комплексне реформування системи протидії корупції у відповідності до міжнародних стандартів. На районних рівнях в Україні необхідно вжити усіх необхідних заходів, що будуть спрямовані на безумовне виконання державної антикорупційної політики.

 

2 . Мета Програми

Метою Програми є створення у Валківському районі ефективної системи запобігання та протидії корупції на основі нових засад формування та реалізації антикорупційної політики, а також формування у суспільстві нетерпимого, негативного ставлення до корупції як суспільно небезпечного явища. Загальну характеристику Програми відображено у паспорті Програми.

3. Основні завдання Програми

Районна Програма щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2016-2017 роки розроблена відповідно до Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про доступ до публічної інформації», «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 - 2017 роки», «Про запобігання корупції», «Про державну службу», «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю», «Про звернення громадян»; постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 року № 950 «Про затвердження Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», Розділу XVII Кримінального кодексу України «Злочини у сфері службової

 

 

 

діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг», Кримінально-процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення. Регіональної Програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на

2016-2017 роки.

Програма спрямована на реалізацію основних напрямів державної політики у сфері запобігання проявам корупції у Валківському районі.

Основними завданнями Програми є:

  • ефективне застосування антикорупційного законодавства органами державної влади і органами місцевого самоврядування;
  • створення ефективної системи протидії корупції в усіх сферах діяльності органів державної влади і органів місцевого самоврядування;
  • забезпечення відкритості та інформованості громадськості про здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;
  • формування у суспільстві нетерпимого, негативного ставлення до корупції як суспільно небезпечного явища;
  • визначення причин і умов, що спричиняють виникнення корупції в районі, усунення факторів, що призводять до її виникнення та негативних наслідків;
  • підвищення рівня довіри громадян до органів державної влади і органів місцевого самоврядування;
  • контроль за ефективним розглядом та вирішенням звернень різного характеру та термінове повідомлення про результати розгляду звернення та вирішення питання заявника (ефективність зворотного зв’язку);
  • створення єдиної бази звернень різного характеру від громадян та накопичення даної інформації в одному місці;
  • подолання бюрократичних перепон між владою та громадянами, створення зворотного зв’язку в системі адміністрування, надання якісних адміністративних послуг для забезпечення потреб громадян.

 

  1. Шляхи і засоби розв’язання проблеми, обсяги та джерела фінансування, строки та етапи виконання Програми

Досягнення мети Програми можливе шляхом імплементації нових засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2016–2017 роки, а також впровадження нового базового антикорупційного законодавства, зокрема Законів України «Про запобігання корупції» та «Про Національне антикорупційне бюро України».

Антикорупційна стратегія визначає пріоритети державної антикорупційної політики до 2018 року, реалізація яких створить основу для подальших реформ у цій сфері, зокрема дасть змогу усунути одну із основних причин незадовільного стану справ у сфері антикорупційної політики в Україні, якою є фрагментарність і недосконалість законодавчої та інституційної антикорупційної інфраструктури.

Закон України «Про запобігання корупції» визначає засади формування, моніторингу, координації впровадження антикорупційної політики, залучення

інститутів та організацій громадянського суспільства, представників бізнесу до цих процесів, регулює превентивну діяльність державного механізму, спрямовану на усунення можливостей та стимулів для корупційної поведінки як у публічному, так і приватному секторах, а також передбачає утворення Національного агентства з питань запобігання корупції як ключового елемента інституційного забезпечення державної антикорупційної політики.

Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України», а також зміни, що вносяться до кримінального законодавства зазначеним Законом та Законом України «Про запобігання корупції», створюють законодавчі підстави для кримінального переслідування найбільш небезпечних проявів корупції.

Таким чином, імплементація цих базових антикорупційних актів дасть можливість сформувати систему запобігання та протидії корупції, що, у свою чергу, суттєво зменшить гостроту проблеми корупції.

Фінансування Програми планується здійснювати за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством України. Програма реалізується в один етап. Початок дії Програми - січень 2016 року, закінчення - грудень 2017 року.

5. Якісні показники виконання Програми

Виконання Програми забезпечить:

  • формування у громади Валківського району негативного ставлення до корупції та корупціонерів, зміну традиційних стереотипів ставлення до корупції як до способу вирішення особистих проблем громадянами та підвищення власного матеріального стану посадовців;
  • стимулювання активності громадянського суспільства щодо запобігання та протидії корупції, у тому числі шляхом залучення інститутів громадського суспільства до реалізації антикорупційних заходів;
  • підвищення об’єктивності та забезпечення прозорості прийняття органами влади управлінських рішень
  • відновлення довіри бізнесу до влади як одного із факторів забезпечення проведення суб’єктами господарювання Валківського району прозорої та легальної підприємницької діяльності, створення економічного інструменту протидії корупції;
  • суттєве підвищення контролю за рішеннями, прийнятими владою;
  • мінімізацію корупційних ризиків, усунення інших причин, що зумовлюють вчинення корупційних правопорушень;
  • покращення професійного рівня та виховання доброчесності у осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування;
  • створення ефективної системи виявлення корупції в усіх сферах життєдіяльності Валківського району, яка забезпечуватиме невідворотність юридичної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення.

 

 

6. Очікувані результати Програми

Виконання Програми дасть змогу здійснити невідкладні заходи з проведення антикорупційної реформи, зокрема:

  • забезпечити формування та реалізацію державної антикорупційної політики на основі результатів аналізу достовірних даних про корупцію та чинники, які її обумовлюють, впровадити ефективний моніторинг та координацію реалізації антикорупційної політики незалежним спеціалізованим органом із залученням представників громадянського суспільства;
  • зменшити вплив корупціогенних ризиків на діяльність органів законодавчої влади, посилити громадський контроль за їх діяльністю;
  • створити ефективні механізми запобігання корупції, конфлікту інтересів, порушення етичних стандартів поведінки та забезпечити контроль за дотриманням правил щодо доброчесності особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими особами; - посилити ефективність діяльності органів судової влади та системи кримінальної юстиції у переслідуванні осіб, які вчинили корупційні правопорушення;
  • сприяти усуненню корупційних передумов ведення бізнесу, сформувати нетолерантне ставлення бізнесу до корупції;
  • розширити можливості для доступу до суспільно важливої інформації;
  • сформувати у суспільстві ідеї нетерпимості до корупції, підвищити рівень довіри населення до влади.
  1. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Загальну координацію і контроль за ходом виконання Програми здійснює перший заступник голови районної державної адміністрації через головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції апарату районної державної адміністрації.

Контроль за ходом реалізації Програми здійснює районна рада.

 

Заступник голови районної ради                                   Ю. Яцина

 

Друзі сайту
  • Серпневий НВК
  • Валківський ліцей ім.О.Масельського
  • Старомерчицька ЗОШ І-ІІІ ступенів

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    счетчик посещений

    Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія
    Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz